Evanjelický a. v. cirkevný zbor v Žaškove

  • Sídlo: Žaškov č. 222, 027 21
  • Telefón: 043/5892 274
  • E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

K dispozícii je prihláška na konfirmačnú prípravu (vo formáte .pdf)

Otvoriť prihlášku


ECAV - denný tábor Boží bojovníci 2017

Evanjelický a. v. cirkevný zbor na Slovensku so sídlom v Žaškove ťa pozýva na denný dochádzkový tábor na tému Boží bojovníci. Tábor bude od 17. júla 2017 do 21. júla 2017 v čase od 9.00 hod. do 13.00 hod. v zborovej miestnosti ECAV (nad pohostinstvom U Pagiho).

kliknite pre zobrazenie plagátu...


ECAV - Letný tábor 2017

Náš cirkevný zbor tak ako po každý rok, aj teraz organizuje letný tábor. Tento rok bude v Jelenci pri Nitre, v termíne 24. 7. 2017 (pondelok) až 28. 7. 2017 (piatok). Vekové obmedzenie je od 10 rokov. Program tábora pozostáva z hier, návštevy kultúrnych pamiatok, turistiky, kúpania sa v kúpalisku a osvojovanie si biblických právd a kresťanských hodnôt. Bližšie informácie budú spresnené na vopred dohodnutom stretnutí. Návratku prosím doniesť na faru do 5. 7. 2017. Cena pobytu v letnom tábore je 45€. V cene je zahrnuté ubytovanie, strava preprava, vstupné na kúpalisko, vstupenky pri návšteve kultúrnych pamiatok. Návratku treba priniesť aj s peniazmi (je záväzná) a s originálom alebo kópiou preukážky ŽSR. Umožnite svojim deťom stráviť požehnaný čas v kresťanskom prostredí.

kliknite pre zobrazenie plagátu...
kliknite pre zobrazenie prihlášky do tábora...


Evanjelické služby Božie v RTVS 2016

rozpis služieb božích odvysielaných počas celého roka v RTVS 

kliknite pre zobrazenie rozpisu...


Letné detské tábory

Evanjelický a. v. cirkevný zbor v Žaškove organizuje počas letných prázdnin dva detstké letné tábory: Letný dorastový biblický tábor - Kráľovské deti (Hrabušice 25. 7. 2016 - 29. 7. 2016) a Letný dochádzkový tábor - Vitajte v autoškole (zborová miestnosť ECAV v Žaškove 11. 7. 2016 - 15. 7. 2016). Do Letného dorastového biblického tábora - Kráľovské deti je potrebné vyplniť prihlášku.

Viac informácii o táboroch a prihlášku nájdete v priložených dokumentoch.

kliknite pre zobrazenie plagátu tábora Kráľovské deti...
kliknite pre zobrazenie prihlášky do tábora Kráľovské deti...
kliknite pre zobrazenie plagátu tábora Vitajte v autoškole...


ECAV - Letný tábor 2015

V dňoch 27. - 31. 7. 2015 ECAV v Žaškove organizovala tak ako každoročne letný dorastový tábor, tentokrát v malebnej podtatranskej obci Gerlachov. Tábora sa zúčastnilo 21 detí a 4 dospelí a jeho témou bolo Moje miesto v cirkvi.

Celé sa to začalo v pondelok ráno, keď sme v Kraľovanoch nastúpili na rýchlik smer Poprad. Keď sme úspešne dorazili do Gerlachova, ubytovali sme sa a vyrobili si tímové vlajky. Potom nasledovalo privítanie, športové aktivity a večerný program. V utorok sme hneď ráno vyrazili na Štrbské Pleso a spravili si menšiu prechádzku na Popradské Pleso. Počasie nám prialo, takže sme sa poriadne unavení vrátili na ubytovanie až podvečer. V stredu sme sa už všetci tešili na návštevu Aquacity v Poprade, kde sme sa poriadne vybláznili. Vo štvrtok bolo počasie opäť ideálne a tak sme sa vybrali na ďalšiu túru, tentoraz na Hrebienok a Rainerovu chatu. Po návrate sme tak ako každý večer mali hlavný program, na ktorom sme spievali mládežnícke piesne a počuli, prečo je pre nás spoločenstvo dôležité a ako Bohu slúži na budovanie Jeho diela. V piatok nás čakalo už len rýchle upratovanie, balenie a napokon cesta domov. Verím, že sa všetci vraciame duchovne posilnení a plní zážitkov, ktoré sme spoločne prežili za týchto úžasných 5 dní.

Chceme sa poďakovať všetkým, ktorí svojou pomocou pomáhajú robiť náš tábor tým, čím je. Či už išlo o materiálnu, finančnú pomoc alebo vlastné zúčastnenie na tábore, veríme, že Boh požehná každý jeden milodar, pretože bez Vašej štedrosti a ochoty by sme neboli schopní prežiť tak úžasné chvíle. 

kliknite pre zobrazenie fotoalbumu...


Oznam

Touto cestou oznamujeme, že stredisko Evanjelickej DIAKONIE - Domov sociálnych služieb Veličná zapožičiava rôzne kompenzačné pomôcky pre občanov, ktorí túto pomoc potrebujú. Kontaktné údaje: Veličná 108, tel.: 0949 636 487, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

kliknite pre zobrazenie letátu...


ECAV - Letný dorastový tábor 2012

Tento rok ECAV už po 7. krát organizovala letný tábor. Tento krát bol v Slovenskej Ľupči od 30. júla do 3. augusta. Zúčastnilo sa na ňom 30 ľudí, z toho 22 detí a 8 vedúcich. Téma dobrá cesta bola inšpirovaná postavou apoštola Pavla. Prvý deň sme cestovali vlakom, ubytovali sa a hrali rôzne hry. Bývali sme v štyroch chatkách. Druhý deň sme navštívili Funarénu na Donovaloch, kde sme zažili kopec zábavy a adrenalínu na lanovej a bobovej dráhe. Tretí deň sme si išli zaplávať a oddýchnuť si na kúpalisko do Podbrezovej. Štvrtý deň sme sa schladili v Harmaneckej jaskyni a urobili si peknú túru po okolitej prírode. Piaty deň v noci sme ešte hrali nočnú hru, a ráno sme sa museli so Slovenskou Ľupčou rozlúčiť. Pobalili sme sa, upratali a plní zážitkov sme sa vydali na dlhú cestu domov.

kliknite pre zobrazenie fotoalbumu...

Za obsah sekcie zodpovedá Anna Solivajsová.